fbpx
qxio-ios-telephone Telefony
qxif-slideshare Konferencja

Szkolenia

Opis

Opanuj diagnostykę i terapię dysfagii w praktyce logopedycznej

Zapraszamy na praktyczne szkolenie online „Dysfagia - z czym to się je? Diagnoza i terapia w praktyce logopedycznej”

Szkolenia logopedyczne Marzec 2026

Szkolenie pozwoli Ci zdobyć kluczowe umiejętności w zakresie rozpoznawania, diagnozy i terapii zaburzeń połykania u osób dorosłych. Nauczysz się prowadzić diagnostykę logopedyczną oraz wdrażać skuteczne strategie terapeutyczne i kompensacyjne w oparciu o aktualną wiedzę kliniczną i praktykę neurologopedyczną.


Dołącz do grona specjalistów, którzy potrafią zwiększać bezpieczeństwo i komfort życia pacjentów!



Najważniejsze Informacje:

  • Termin: 25 marca 2026 r. (środa)
  • Godziny: 19:00 – 21:15 (3 godziny dydaktyczne)
  • Lokalizacja: Online (platforma szkoleniowa – link zostanie przesłany po rejestracji)
  • Koszt szkolenia: 190 zł
  • Prowadząca: dr Magdalena Urbańska, spec. neurologopedii, klinicysta, założycielka pracowni Afazjanie.pl

Dostęp do nagrania szkolenia, certyfikatu oraz materiałów przesyłany jest w wiadomości mailowej zaraz po zakończeniu szkolenia. Sprawdź SPAM oraz inne foldery poczty. W przypadku braku takie wiadomości niezwłocznie skontaktuj się z nami!

 

Rejestracja


Dla Kogo Jest To Szkolenie?

Szkolenie dedykowane jest profesjonalistom pragnącym poszerzyć swoje kompetencje w zakresie diagnozy i terapii dysfagii u osób dorosłych:

  • Logopedów i neurologopedów
  • Psychologów
  • Psychologów klinicznych i neuropsychologów
  • Terapeutów zajęciowych
  • Neurologów
  • Fizjoterapeutów
  • Opiekunów medycznych
  • Członków rodzin i opiekunów pacjentów z dysfagią

Dlaczego Warto Wziąć Udział?

Dysfagia to jedno z kluczowych wyzwań współczesnej logopedii i neurologopedii, szczególnie w kontekście starzenia się społeczeństwa i wzrostu liczby pacjentów neurologicznych. Udział w szkoleniu przyniesie wymierne efekty:

  • Zrozumienie mechanizmów zaburzeń połykania: Poznasz neurobiologię, fizjologię i neuroanatomię połykania.
  • Precyzyjna diagnoza: Opanujesz procedury kliniczne, obserwację oraz narzędzia diagnostyczne stosowane w praktyce logopedycznej.
  • Skuteczne strategie terapeutyczne: Nauczysz się wdrażać ćwiczenia, techniki kompensacyjne i modyfikację diety.
  • Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów: Zdobędziesz wiedzę o objawach, konsekwencjach i profilaktyce powikłań, takich jak aspiracja, niedożywienie i odwodnienie.
  • Współpraca interdyscyplinarna i z rodziną: Poznasz zasady efektywnej komunikacji i koordynacji działań z zespołem terapeutycznym i opiekunami.
  • Nowe narzędzia pracy: Dowiesz się, jak stosować techniki kompensacyjne, modyfikacje diety i wspomagające metody, w tym elektrostymulację.

Czego Się Nauczysz?

  • Zrozumienie Podstaw: Poznasz definicję dysfagii oraz fizjologię i neuroanatomię prawidłowego połykania.
  • Diagnostyka i Analiza: Nauczysz się przeprowadzać wywiad, prowadzić obserwację kliniczną i stosować skale oraz testy przesiewowe.
  • Praktyczne Techniki: Opanujesz strategie terapeutyczne i kompensacyjne, w tym techniki pracy klinicznej z pacjentem z zaburzeniami połykania.
  • Planowanie Terapii: Dowiesz się, jak dobierać interwencje, modyfikować dietę oraz monitorować postępy terapii.
  • Wskazania i ostrożność w terapii: Zrozumiesz, kiedy stosować dane techniki i jak minimalizować ryzyko powikłań.


Program Szkolenia:

  1. Fizjologia i neuroanatomia połykania.
  2. Dysfagia – definicja, rodzaje i mechanizmy powstawania.
  3. Przyczyny, objawy i konsekwencje zaburzeń połykania.
  4. Diagnostyka dysfagii w praktyce logopedycznej – narzędzia i procedury.
  5. Terapia dysfagii – strategie, ćwiczenia, techniki kompensacyjne.
  6. Współpraca z rodziną i zespołem interdyscyplinarnym.
  7. Studia przypadków, materiały kliniczne i literatura.

Poznaj Prowadzącą:

dr Magdalena Urbańska - specjalista neurologopeda, wykładowca akademicki w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, autorka recenzowanych publikacji naukowych oraz artykułów popularnonaukowych. Założyła pracownię kompleksowej diagnostyki i terapii osób dorosłych z nabytymi zaburzeniami mowy i języka Afazjanie - Wsparcie Osób z Zaburzeniami Komunikacji wraz z Pracownią Mikropolaryzacji Mózgu. Jest terapeutą i szkoleniowcem kinesiotapingu, elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej w logopedii oraz przezczaszkowej stymulacji mózgu prądem stałym (tDCS). Od 2012 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu w Zakładzie Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej na stanowisku specjalisty neurologopedii. Zajmuje się diagnostyką i terapią zaburzeń mowy i języka u osób dorosłych o podłożu neurologicznym – afazją, dyzartrią, pragnozją, mutyzmem, zaburzeniami neurodegeneracyjnymi oraz dysfagią (zaburzeniami połykania). Przynależy do Polskiego Towarzystwa Logopedycznego oraz Polskiego Związku Logopedów


Przygotowanie do Warsztatów:

  • Stabilne połączenie internetowe
  • Komputer/laptop
  • Notatnik i coś do pisania
  • Spokojne miejsce do uczestnictwa

Płatność i Rejestracja:

  • Koszt: 190 zł
  • Rejestracja: kliknij tutaj
  • Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Co Zapewniamy:

  • Certyfikat ukończenia szkolenia
  • Materiały szkoleniowe w formie PDF
  • Dostęp do nagrania (5 dni po szkoleniu)
  • Kontakt w Dniu Szkolenia: 505 255 435

Nie Przegap Okazji!

Zdobądź umiejętności, które zwiększą bezpieczeństwo pacjentów i odmienią Twoją praktykę kliniczną!

Zarejestruj się już dziś i zdobądź miejsce na szkoleniu!


NOWOŚĆ!! Zobaczcie co nowego mamy dla Was!!

E-booki o dyslalii

 

Skorzystaj z dofinansowania na realizację szkoleń! Dowiedz się więcej: Dofinansowania

Szczegóły wydarzenia

Zaczyna się:25/03/2026 19:00
Kończy się:25/03/2026 21:15
Lokalizacja:Szkolenie online