fbpx

Szkolenia

Opis

Prowadzący

dr Mieczysław Chęciek – od ponad 30.lat prowadzi diagnostykę i terapię osób niepłynnie mówiących, w tym jąkających się (dzieci, młodzież i dorośli); prowadzi wykłady z zakresu balbutologopedii na kilku podyplomowych studiach logopedii i neurologopedii, także ogólnopolskie warsztaty naukowo-szkoleniowe dla logopedów z zakresu diagnozy i terapii jąkania; autor metod diagnozy i terapii jąkających się; autor kilkudziesięciu prac na powyższy temat opublikowanych w piśmiennictwie polskim i zagranicznym (patrz też: www.jakanie-terapia.pl).

mgr Edwin Bażański – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, logopeda ( studia podyplomowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, neurologopeda (studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu) oraz studia podyplomowe z Psychologii Zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim. Od dwudziestu ośmiu lat zajmuje się szeroko pojętą Emisją Głosu prowadząc szkolenia i warsztaty dla pedagogów, menadżerów i logopedów oraz wykłady i ćwiczenia na kilku uczelniach w kraju. Obecnie jest doktorantem Uniwersytetu Wrocławskiego, pisząc rozprawę doktorską na temat Emisji Głosu w Dysfluencji Mowy a także terapeutą w Specjalistycznym Centrum Terapii Jąkania w Wodzisławiu Śląskim. Przyczyny nieprawidłowości oddechowych oraz efektywność terapii emisyjnej w niepłynności mowy stały się głównym tematem badań naukowych. Od kilku lat współprowadzi z dr. Mieczysławem Chęćkiem ogólnopolskie warsztaty naukowo – szkoleniowe 1. i 2.stopnia z zakresu diagnostyki i terapii zaburzeń płynności mówienia (w tym jąkania i giełkotu).

Godziny zajęć: sobota 09:00-18:00, niedziela 09:00-16:00 (18h dydaktycznych)

Grupa docelowa: Logopedzi, neurologopedzi, psycholodzy (specjalizujący się w terapii jąkających się)

Koszt szkolenia: 830 zł

Cel szkolenia:

  • Opanowanie przez uczestników podstawowej wiedzy w zakresie narzędzi diagnostycznych dotyczących niepłynnie mówiących dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • Opanowanie przez uczestników podstawowej wiedzy dotyczącej metod terapeutycznych niepłynnie mówiących dzieci, młodzieży i dorosłych (w tym szczególnie jąkających się;
  • Opanowanie przez uczestników odpowiedniej wiedzy praktycznej dotyczącej współdziałania logopedów, psychologów, rodziców, opiekunów, osób wspierających proces terapii w domu rodzinnym, także nauczycieli w procesie terapeutycznym (szczególnie jąkających się w okresie ich terapii;

Program szkolenia:

1. Podstawy diagnozy jąkania wczesnodziecięcego (pierwotnego) i jąkania chronicznego (wtórnego) z uwzględnieniem Kwestionariusza Cooperów do Oceny Jąkania M. Chęćka, Kwestionariusza Niepłynności Mówienia i Logofobii oraz Zaburzeń Płynności Mówienia Z. Tarkowskiego, Próby Sylabowej do Oceny Niepłynności Mówienia Z. Kurkowskiego, Diagnozy jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym K. Węsierskiej i B. Jeziorczak (analiza praktyczna).
2. Diagnoza różnicowa rozwojowej niepłynności mówienia i jąkania wczesnodziecięcego.
3. Diagnoza różnicowa jąkania i giełkotu.
4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się autorstwa M. Chęćka.
5. Omówienie niektórych scenariuszy sesji terapeutycznych programu.
6. Przepracowanie na sobie niektórych ćwiczeń zawartych w programie.
7. Praktyczne zapoznanie się z podstawowymi technikami terapeutycznymi w przypadku giełkotu i innych niepłynności mówienia.
8. Podkreślenie roli kontraktu terapeutycznego zawieranego z pacjentem i jego rodziną oraz realizacji treści w nim podkreślanych.
9. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć diagnostycznych oraz terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (nagrania oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).
10. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania).
11. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).

Adres szkolenia: Hotel Focus Chorzów ul. Armii Krajowej 15 Chorzów

Na każdym szkoleniu Instytutu, wśród uczestników, losujemy NAGRODĘ niespodziankę. 

W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz.U. 2004 nr 236 poz. 2365), poczęstunek podczas przerw kawowych.

Skorzystaj z dofinansowania na szkolenie dla przedsiębiorców i ich pracowników. Sprawdź, czy Twoje województwo posiada środki na szkolenia –

http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie – skontaktuj się z operatorem swojego regionu.

Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).

Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

Szczegóły wydarzenia

Rezerwacje do:31/05/2021 15:07
Zaczyna się:05/06/2021 09:00
Kończy się:06/06/2021 16:00
Lokalizacja:Katowice

Pytania i odpowiedzi


  • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

    Nie.

    Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

  • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

    W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

  • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

    Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

  • Kiedy otrzymam fakturę?

    Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

    Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

    W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

    W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

    • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
    • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
    • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
  • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

    Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Co to jest kod QR i jak go używać?

    Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.



„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl