fbpx

Szkolenia

Opis

 

Termin: 8 czerwca 2024 r. 

Godziny zajęć: 9:00-19:00 (12 h dydaktycznych)

Koszt szkolenia: 970 zł

Adres szkolenia: Katowice (dokładny adres szkolenia zostanie dodany ok. 10 dni przed szkoleniem)

 

Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z diagnozą i terapią logopedyczną/neurologopedyczną pacjenta najmłodszego ze szczególnym zwróceniem uwagi na dojrzałość neurologiczną i symptomy ryzyka nieprawidłowego rozwoju. W przebiegu spotkania prowadząca zaprezentuje propozycję dokładnej diagnostyki pacjenta od pierwszych dni życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na cechy dysmorficzne, badanie odruchów i odruchowych reakcji oralnych oraz analizę dokumentacji medycznej. W kolejnej części na podstawie analizy wybranych przypadków omówi propozycje działań terapeutycznych, które zastosowała w przebiegu pracy z pacjentem.


PROGRAM SZKOLENIA:

1. Neurogenoaspekt w istocie wywiadu (rozmowa z rodzicem, dokumentacja medyczna).
2. Badanie pacjenta:
Odruchy neurologiczne (stopa, dłoń)
Analiza cech dysmorficznych:
✓ Jamy ustnej
✓ Nosa
✓ Ucha
✓ Dłoni
✓ Stóp
Ocena odruchowych reakcji oralnych
3. Omówienie procesu terapeutycznego pacjentów z wybranymi zespołami wad wrodzonych na podstawie study case:
o studium przypadku pacjenta z dysfagią w fazie preoralnej, oralnej i faryngalnej (analiza dwóch przypadków - mutacja w genie NBAS oraz dziecko z rurką tracheostomijną, sondą nosowo-żołądową – bez rozpoznania medycznego)
o studium przypadku pacjenta ze znacznym opóźnieniem psychoruchowym, bez reakcji na bodźce słuchowe i wzrokowe (mutacje w genie IQSEC )
o studium przypadku pacjenta z rozszczepem krtani, tchawicy, wargi, wyrostka zębodołowego, podniebienia miękkiego i twardego (Opitz – G syndrome)
o praca z pacjentem z makroglosią (BWS) 

 

 

Prowadząca:

dr n. hum. Kamila Czarnik - neurologopeda kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, współwłaściciel Neurostrefy w Brzeszczach, autorka artykułów o tematyce dotyczącej nerwów czaszkowych i zespołów genetycznych w neurologii. Prywatnie wielbicielka festiwali muzycznych, aktorka amatorskiej grupy teatralnej wspierającej akcje charytatywne na terenie Oświęcimia.

 

 

Informacje organizacyjne:

CERTYFIKAT

tak 

wydany na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie Rejestru Instytucji Szkoleniowych

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Tak

ZALICZKA

400 zł

w ciągu 3 dni od rejestracji na szkolenie

WPŁATA

pozostałą część opłaty należy uiścić 14 dni przed szkoleniem 

w przypadku dokonywania zapisu w terminie krótszym niż 14 dni przed szkoleniem, prosimy o opłacenie od razu całej kwoty

MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W RATACH 0%

Tak
w celu ustalenia skontaktuj się z nami mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERWIS KAWOWY

tak - kawa, herbata, ciastka

OBIAD WLICZONY W CENĘ

tak 

AKREDYTACJA KURATORA OŚWIATY

tak

możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli

KONTAKT W DNIU SZKOLENIA

wyłącznie telefoniczny

 

 

 

 


 

Skompletuj kolekcję e-booków z cyklu ABC początkującego logopedy!

 

Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).

Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

 

Szczegóły wydarzenia

Zaczyna się:08/06/2024 09:00
Kończy się:08/06/2024 19:00
Lokalizacja:Katowice

Rezerwacja

Cena:
zł 970.00
Rejestracja Logowanie zrobić rezerwację

Pytania i odpowiedzi


 • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

  Nie.

  Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

 • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

  W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

 • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

  Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

 • Kiedy otrzymam fakturę?

  Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

  Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

  W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

  W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

  • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
  • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
  • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
 • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

  Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Co to jest kod QR i jak go używać?

  Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl