fbpx

Szkolenia

Opis

 

Termin: 18 października 2024

Godziny zajęć: 14:00-19:00 (7h dydaktycznych)

Koszt szkolenia: 490 zł

Szkolenie dostępne taniej w pakiecie - zobacz TUTAJ

 

Adres szkolenia: Szczecin (dokładna lokalizacja zostanie dodana tutaj ok. 10 dni przed terminem szkolenia)

 

Cel szkolenia: Uczestnicy posiądą wiedzę na temat istoty oddechu w terapii logopedycznej. Poszerzą wachlarz ćwiczeń oddechowych wykorzystywanych podczas zajęć logopedycznych.

 

Grupa docelowa: to logopedzi, którzy chcą:

 • prowadzić efektywniejszą terapię logopedyczną swoich pacjentów,
 • dowiedzieć się, dlaczego oddech jest tak istotny w terapii logopedycznej,
 • wzbogacić wachlarz ćwiczeń oddechowych,
 • dowiedzieć się, dlaczego „oddech to podstawa”,
 • otrzymać scenariusze zajęć do pracy z pacjentem – dzieckiem i dorosłym,
 • otrzymać skrypt z opisem ćwiczeń oddechowych.

 

Program szkolenia:

 1. Fizjologia oddychania (omówienie).
 2. Terapia miofunkcjonalna w treningu oddechowym.
 3. Piramida oddechowa (omówienie):
  • procesy fizjologiczne,
  • głos,
  • intelekt,
  • emocje.
 4. Metoda Oddechowa Butejki – TRENING ODDECHOWY (ok. 90 min.) (wyjaśnienie założeń metody, oddechu (SLD): powolnego, głębokiego i lekkiego).
 5. Propozycje ćwiczeń oddechowych (trening):
  • ćwiczenia oddechowe w różnych pozycjach,
  • ćwiczenia z wykorzystaniem piłki i taśmy,
  • technika Lax Vox.
 6. Techniki manualne wspierające trening oddechowy.
 7. Trening autogenny Schultza i trening Jacobsona w pracy nad oddechem (krótkie omówienie + trening).

 

Szkolenie będzie prowadzone metodą warsztatową, dlatego warto zadbać o wygodny strój oraz zabrać ze sobą ręcznik lub karimatę, nożyczki oraz butelkę wody 0,5 l. My zadbamy o wywietrzone pomieszczenie i całą resztę.  

 

Prowadząca:

 

Sylwia Zasada – specjalistka emisji i rehabilitacji głosu, logopedka, terapeutka oddechu, międzynarodowa instruktorka Metody Oddechowej Butejki, terapeutka miofunkcjonalna i Manualnej Terapii Krtani (LMT) wg protokołu J. Liebermana, trenerka autoprezentacji. Lingwistka – miłośniczka języka polskiego w pełnej krasie. Autorka szkoleń: „Wellbreathing. Oddech to podstawa”, „Co w głosie piszczy”, „Oddech dochodzi do głosu” oraz cyklu szkoleń i e-booków „ABC początkującego logopedy” (Rotacyzm, Seplenienie, Mowa bezdźwięczna, Kappacyzm, lambdacyzm, tetacyzm). Autorka publikacji naukowych o tematach językoznawczych i rozwoju mowy. Stworzyła Instytut Edukacji Logopedycznej, który od kilkunastu lat szkoli logopedów w Polsce i na świecie, oferując im wysokiej jakości warsztaty i szkolenia prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów. Stworzyła również Pracownię głosu i oddechu – przestrzeń, która służy ludziom do poznawania potencjału własnych głosów i mocy oddechów (również w Social Mediach – Facebook, You Toube). Pasjonatka pracy z ciałem, także w nurcie Analizy Bioenergetycznej A. Lowena – elementy metody wykorzystuje w pracy terapeutycznej z głosem i oddechem. Obecnie jest  również studentką Szkoły Psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej Aleksandra Lowena. Współpracuje z uczelniami jako wykładowca oraz prowadzi warsztaty zamknięte dla firm.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

CERTYFIKAT

tak 

wydany na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie Rejestru Instytucji Szkoleniowych

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Tak

ZALICZKA

100 zł

do uiszczenia w ciągu 3 dni od dokonania rezerwacji miejsca

WPŁATA

pozostałą część opłaty należy uiścić 14 dni przed szkoleniem 

w przypadku dokonywania zapisu w terminie krótszym niż 14 dni przed szkoleniem, prosimy o opłacenie od razu całej kwoty

MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W RATACH 0%

Tak
w celu ustalenia skontaktuj się z nami mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERWIS KAWOWY

tak - kawa, herbata, ciastka

OBIAD WLICZONY W CENĘ

nie

AKREDYTACJA KURATORA OŚWIATY

tak

możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli

KONTAKT W DNIU SZKOLENIA

wyłącznie telefoniczny

 


 "Oddech to podstawa”

Oddech, prawidłowy oddech przyczynia się do odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki prawidłowemu oddechowi uregulowane zostają procesy fizjologiczne w naszym ciele. Normatywnie pracują układy, między innymi: krwionośny, pokarmowy czy nerwowy.

To również oddech wpływa na pracę naszego mózgu, w którym znajduje się 86 miliardów połączeń neuronowych – one zużywają 20% pobieranego przez organizm tlenu.

A emocje? A sen?

Tu warto odwołać się do trójkąta stworzonego przez K. Butejkę. Na poszczególnych wierzchołkach trójkąta znajdują się:

 • sen
 • oddech
 • emocje

W myśl tej koncepcji, jeśli oddychamy powoli, delikatnie, ale jednocześnie „głęboko”, nasz sen jest regenerujący i łatwiej nam zarządzać emocjami. Jeśli w oddechu występują zaburzenia, nasz sen i emocje również są zaburzone. Niesamowite!

A logopedycznie?

Wiadomo, że to podstawa, bo jest jedną z funkcji prymarnych – czynności przedartykulacyjnych, która MUSI prawidłowo funkcjonować, aby artykulacja była prawidłowa. Jednocześnie wypracowanie prawidłowego oddechu przyczynia się do wyeliminowania wad wymowy, jeśli one występują.

Czasami wystarczy TYLKO wypracować prawidłowy oddech i wady wymowy zostaną wyeliminowane.

Jak to zrobić? Jakie ćwiczenia zastosować?

Pisałam o nich w artykułach na blogu:

Czytaj artykuł na blogu

 


 

Skompletuj wszystkie ebooki z cyklu "ABC początkującego logopedy"

E-booki


 

Skorzystaj z dofinansowania na realizację szkoleń! Dowiedz się więcej: http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

Szczegóły wydarzenia

Zaczyna się:18/10/2024 14:00
Kończy się:18/10/2024 19:00
Lokalizacja:Szczecin

Rezerwacja

Cena:
zł 490.00
Rejestracja Logowanie zrobić rezerwację

Pytania i odpowiedzi


 • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

  Nie.

  Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

 • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

  W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

 • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

  Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

 • Kiedy otrzymam fakturę?

  Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

  Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

  W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

  W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

  • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
  • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
  • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
 • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

  Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Co to jest kod QR i jak go używać?

  Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl